środa, 11 lipca 2012

NAC VII SuperFinał PLFA już w niedzielę w Warszawie

Wielkimi krokami zbliża się największe wydarzenie w historii futbolu amerykańskiego w Polsce. Już w najbliższą niedzielę na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się NAC VII SuperFinał PLFA. W meczu na szczycie zmierzą się dwie najlepsze drużyny ostatniego sezonu, czyli Seahawks Gdynia oraz Warsaw Eagles. Atmosferę podsyca fakt, że w ubiegłym sezonie w bezpośrednich starciach pomiędzy tymi drużynami raz wygrała ekipa z Warszawy, a raz z Gdyni.

Przed meczem przewidziany jest szereg atrakcji. Na błoniach stadionu urządzony zostanie piknik rodzinny, który ma stworzyć przyjazną atmosferę przed najważniejszym wydarzeniem dni. Futbol amerykański to wciąż mało popularny sport w Polsce, ale organizatorzy podkreślają, że liczą na obecność osób, które nie znają się na tym sporcie i w niedzielę będą miały okazję mieć z nim styczność być może po raz pierwszy w życiu.


Myślę, że skoro mamy w Warszawie zespół, który gra w tak prestiżowym meczu to warto na to spotkanie iść i wspierać własną drużynę. Zwłaszcza, że przy okazji można świetnie się bawić i dużo się dowiedzieć. Ja sam do niedawna nie zdawałem sobie sprawy, że w Polsce mamy aż 4 ligi PLFA, w których w sumie występuje prawie 40 ekip. A co warte zauważenia cały czas powstają nowe zespołu, które tworzy grupa ludzi o wspólnej pasji - futbolu. Przykładem takiej ekipy może być Crusaders Warszawa (www.crusaders.pl), zespół który powstał zaledwie kilka miesięcy temu i deklaruje, że od przyszłego sezonu wystąpi w lidze ósemek, a jak się wszystko dobrze ułoży to może nawet w drugiej. Na razie skupiają się na naborze nowych zawodników, więc każdy, kto po obejrzeniu SuperFinału zapragnie sam uprawiać właśnie ten sport, ma drogę otwartą, wystarczy zgłosić się w wyznaczonym terminie do Crusaders Warszawa(więcej na zamieszczonym plakacie). Fajnie, że ten mało popularny do niedawna sport, tak szybko się rozwija w naszym kraju.


Marcin Fijałkowski/plfa.pl
Tym, którzy chcą wybrać się na Stadion Narodowy, aby na żywo poczuć atmosferę, która będzie meczowi towarzyszyć radzę się śpieszyć, gdyż sprzedano już całe 11 000 biletów! To więcej niż na przeciętny mecz T-Mobile Ekstraklasy, co chyba samo w sobie budzi respekt. Myślę, że każdy, kto zdecyduje się wydać te 25zł (tyle kosztuje najtańszy bilet) nie będzie żałować tych pieniędzy. Oczywiście istnieją również bilety na dużo droższe sektory(do 250zł). Bilety są do nabycia na stronie eventim.pl oraz w sieci sklepów Empik.

Kto nie da rady wybrać się na mecz na żywo, może obejrzeć transmisję na antenie N SportHD oraz TVN Turbo. Następnego dnia 90 minut relacji z SuperFinału będzie można obejrzeć na antenie Eurosport 2 - stacji, która nadaje w wielu krajach w całej Europie. Widać, że zainteresowanie samych mediów tym wydarzeniem rośnie i moim zdaniem za kilka lat któraś ze stacji pokusi się o wykupienie praw do ogólnopolskiej transmisji całej ligi.

NAC VII SuperFinał PLFA - 15 lipca 2012 - Stadion Narodowy w Warszawie 

Program ramowy:
13:00 otwarcie bram: rozpoczęcie imprezy przed stadionem – piknik rodzinny na błoniach stadionu

16:30 ceremonia otwarcia meczu

17:00 kick-off - początek spotkania: Seahawks Gdynia - Warsaw Eagles

Bilety:
Bilety można kupić za pośrednictwem strony: Eventim.pl/superfinal  oraz w sieci sprzedaży Eventim, między innymi w Empikach.

Transmisja w TV:

15 lipca 2012
16:40 - N SportHD - studio przedmeczowe i transmisja
16:30 - TVN Turbo - relacja z meczu, transmisja I i IV kwarty, skrót II i III

16 lipca 2012
17:00 - Eurosport 2 - powtórka meczu

16 - 21 lipca 2012
Powtórki meczu na antenie N SportHD


Więcej informacji o SuperFinale: www.superfinal.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz